Kobiety wiedzą, co robią

7 marca w godzinach 11:00-18:00 w Blue City odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, w którym udział wezmą pisarki, blogerki, dziennikarki, trenerki, dietetyczki i psycholożki. Podczas paneli dyskusyjnych panie będą rozmawiać o tym, skąd kobiety biorą siłę, by stawiać czoła przeciwnościom losu, jaką rolę w ich życiu pełnią pasje i rozwój osobisty oraz jak dbać o siebie i skąd czerpać przyjemności. Zaplanowano również warsztaty np. przygotowywania ekologicznych środków czystości oraz pokazy rozluźniających ćwiczeń.

 

Program wydarzenia

11.00-11.10 – OFICJALNE OTWARCIE SPOTKANIA
11.10-11.30 – POWERSPEECH

Dorota Warakomska – dziennikarka, publicystka, trenerka wystąpień publicznych. Prowadzi szkolenia i coaching rozwojowy.  Autorka książki „Śmiało. Mów własnym głosem” (o budowaniu poczucia własnej wartości i skutecznym wyrażaniu siebie) oraz książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” i „Droga 66”. Działa na rzecz kobiet i różnorodności.

11.30-12.10 – KOBIETY WIEDZĄ, CO CZYTAJĄ

Rozmowa z felietonistkami i autorkami książek nie tylko dla kobiet.
W spotkaniu wezmą udział:

– Sylwia Chutnik – pisarka trzykrotnie nominowana do nagrody Nike. Felietonistka „Polityki”, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, i „Gazety Wyborczej”. Autorka powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”’, „Smutek cinkciarza” oraz książki „Warszawa Kobiet”, zbiorów felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”.  Karolina Sulej – dziennikarka, pisarka, redaktorka. Współprowadziła program w TVP Kultura „Cappuccino z książką”. Pisze do Wysokich Obcasów, „Dużego Formatu, Magazyny Książki”, „Cilture.pl”, „Kukbuka”. Jest autorką książki „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” Świat Książki 2015 – zbioru reportaży o polskiej modzie po 89 roku oraz zbioru reportaży „Wszyscy jesteśmy dziwni”.

– Dorota Warakomska – dziennikarka, publicystka. Trenerka wystąpień publicznych. Coach.

Prowadząca: Anna Dudek – dziennikarka Wysokich Obcasów.

12.10-12.30 – podpisywanie książek przez ich autorki oraz joga z Kamą Sierocką.

Joga siła spokoju, moc oddechu. Jeśli czujesz się zmęczona, brak Ci sił, stres nie pozwala uspokoić myśli… Jest na to sposób : pozycje jogi oraz ćwiczenia oddechowe. Podczas mini-warsztatów zostanie pokazanych kilka praktycznych, prostych ćwiczeń, które pomagają w codziennych zadaniach. Pozycje jogi można wykonywać nawet w biurze, siedząc czy stojąc.

12.30-13.10 – WARSZAWA DLA KOBIET

Spotkanie z Pełnomocniczką Prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet – Katarzyną Wilkołaską-Żuromską.

Prowadząca: Karolina Jaroszewicz –  szefowa wydań specjalnych Wysokich Obcasów.

13.10-13.30 – joga z Kamą Sierocką

13.30-13.50 – POWERSPEECH

Katarzyna Jaklewicz – kitesurferka, influencerka, organizatorka największych wyjazdów kitesurfingowych dla Polek. Pod marką “Dziewczyny, które kochają kitesurfing” od pięciu lat zachęca kobiety do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, ale przede wszystkim do spełniania swoich marzeń.

13.50-14.30 – MOC KOBIET

Rozmowa o tym, skąd kobiety czerpią siłę do tego, by stawiać czoła przeciwnościom losu. W spotkaniu wezmą udział:

– Anna Osowska-Rembecka – pułkownik Służby Więziennej, kurator społeczny, wykładowca, członki Rady Programowej Kongresu Kobiet, działaczka społeczna. Współautorka przewodników dotyczących przemocy w domu i w pracy, organizatorka ogólnopolskich konferencji kobiet służb mundurowych. Ekspert pierwszego kontaktu wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Fundacji Centrum Praw Kobiet.

– Karolina Korwin-Piotrowska ­- dziennikarka i autorka wielu książek.

– Joanna Mucha – absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, doktor ekonomii KUL, ukończyła też studia podyplomowe z Ekonomiki Zdrowia na UW. Od 2007 roku jest posłanką na Sejm. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.

Prowadząca: Katarzyna Owczarek – dyrektorka programowa projektu „Kobiety wiedzą, co robią”.

14.30-14.50 – podpisywanie książek + joga z Kamą Sierocką

14.50-16.00 – OSIĘDBANIE

Jak w codziennym zabieganiu nie zapomnieć o sobie samej, jak zadbać o swoje ciało i przede wszystkim o swoje wnętrze. W spotkaniu wezmą udział:

– Basia Tworek – nauczycielka jogi i psycholożka. Prowadzi joga-blogaRADIO JOGA i jogowy kanał na Youtube, kształci przyszłych nauczycieli jogi, tworzy autorskie programy online do praktyki w domu.

– Justyna Kokoszenko-Blimsien – blogerka (Blimsien.com), dziennikarka, projektantka ubioru,  pomysłodawczyni i założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien, która wspiera kobiety na zasadzie sisterhoodu (idei siostrzeństwa).

– Katarzyna Błażejewska Stuhr – dietetyczka i psychodietetyczka, autorka bloga kachblazejewska.pl.

Prowadząca: Aga Kozak – niezależna dziennikarka pisząca, m.in. dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Współtwórczyni Instytutu Dobrego Życia. Szkoleniowiec.

16.00-17.30 EKOLOGIA

Co każda z pań może i powinna robić na co dzień, by oddalić widmo katastrofy ekologicznej.
W spotkaniu wezmą udział:

– Sylwia Majcher – dziennikarka, autorka bestsellerowej książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste.”

– Urszula Mijakoska – założycielka Instytutu  Świadomego Rozwoju i Szkoły Diet Coachingu.

– Katarzyna Wilkołaska-Żuromska – Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet.

– Mira Klepacka – od 15 lat związana zawodowo z tematyką jedzenia i gastronomią. Od roku 2011 managerka Grzegorza Łapanowskiego, z którym prowadziła przez 5 lat Food Lab Studio – największe studio kulinarne. Obecnie współtworzy Foodowa agencję doradczą w duchu less waste i ECO – HELLO FOOD oraz markę produkcyjną Old Friends Kimchi.

Prowadząca: Katarzyna Ludwińska – redaktorka naczelna Gazety Wyborczej w Radomiu.

Po zakończeniu rozmowy odbędzie się warsztat, podczas którego wspólnie będziemy  przygotowywać np. ekologiczne środki czystości

Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować pod adresem: bilety.cojestgrane24.pl/dzienkobietBLUECITY

Partnerzy wydarzenia

Jak dojechać?