Wystawa „Wojownicy ze srebrnego ekranu”

Blue City spełnia kinematograficzne marzenia. Do 19 listopada w korytarzach centrum można spotkać 15 figur znanych postaci filmowych. m.in. Kapitana Ameryki, Predatora, Dr Octaviusa, postaci z filmu Piraci z Karaibów oraz bohaterów Avatara. Największe osiągają nawet 3 metry wysokości i ważą nawet 460 kilogramów! Uśmiech na twarzy najmłodszych z pewnością wywołają Minionki, najmniejsze z kinowych figur.

 

Każda postać zbudowana została ze zrecyklingowanych elementów starych maszyn, pojazdów i samolotów, z których powstały części korpusów, ramion i nóg. Instalacje powstały dzięki wielotygodniowej i niezwykle kreatywnej pracy zespołowej uzdolnionych inżynierów.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników popularnych produkcji filmowych do stanięcia twarzą w twarz z figurą swojego największego idola.

 

Figury są rozstawione w ośmiu lokalizacjach na terenie całego Centrum (od poziomu -1 do +4), znajdź je wszystkie!

 

Zachęcamy do udziału w konkursie na naszym profilu na Facebook, w którym można wygrać vouchery do restauracji Tokio Sushi.

 

CAPITAN AMERYKA

Wysoka na ponad 2 m figura słynnego bohatera Marvela, to kunszt metaloplastyki. Wykonana z wielu elementów starych maszyn, zwraca uwagę kolorystyką, która idealnie oddaje barwy oryginalnego stroju postaci.

 

NASGUL

Figura z lanego metalu. Postać inspirowana powieścią Tolkiena mierzy około 2,6 m.

 

OBCY

Do zrobienia tej postaci użyto chromowanych aluminiowych części motocyklowych.

 

AVATARY

W figurach wykorzystano elementy maszyn przemysłowych, a w szczególności kół zębatych. Każda postać waży ok. 150kg.

 

HELLBOY

To największa ponad 3 metrowa figura, którą zbudowano z lanego metalu (strój) i elementów silnika (korpus). W dłoni bohatera znajdują się fragmenty części samolotów bojowych.

 

DR OCTAVIUS

Najszersza z figur (ponad 2 metry szerokości) powstała w całości z metalu. Macki Octopusa zostały wykonane z elementów zawieszenia pojazdów osobowych.

 

PREDATOR

Oprócz lanego koloryzowanego metalu w produkcji figury wykorzystano części maszyn przemysłowych.

 

JACK SPARROW

Ciekawostka: włosy kapitana są zrobione z łańcucha rowerowego.

 

DAVY JONES

Cała figura składa się z wielu ciekawych elementów, które przypominają morskie stworzenia.

Specjalna technika chemicznego barwienia metalu pozwoliła uzyskać mieniące się w słońcu kolory. Kapitan mitycznego statku ma ponad 2,5 m wysokości.

 

MINIONKI SUPER BOHATEROWIE

Najmniejsze z figur. Mierzą niecały metr i zostały wykonane z jednego arkusza blachy metodą nagrzewania metalu. Do części korpusów użyto butli gazowych.

Jak dojechać?