Wystawa Robotów Filmowych

Początek grudnia w Blue City należy do dużych i małych miłośników kina science fiction. Podczas wystawy „Roboty” na korytarzach centrum staną figury największych fantastycznych bohaterów, m.in. z filmów Transformers, Terminator, Matrix, postaci ze Star Wars i wiele innych. Praca nad każdą
z figur to efekt niezwykle kreatywnej, wielotygodniowej pracy zespołu inżynierów, którzy samodzielnie zaprojektowali i złożyli maszyny.

 

Jakie postacie filmowe spotkamy w Blue City:

TRANSFORMERS GREY

Drugi co do wielkości wśród prezentowanych modeli, wyróżnia się elementami karoserii samochodów osobowych użytych do obudowy korpusu. Do budowy tej figury użyto sporo starych amortyzatorów oraz kół zębatych stosowanych w samochodach ciężarowych.
W konstrukcji wyróżniają się m.in. ramiona do produkcji których zostały użyte puste butle gazowe.

 

TRANSFORMERS ŻÓŁTY

Całkowita waga figury wacha się między 260 – 290 kg. Oglądając figurę od razu rzuca się
w oczy element wydechu auta osobowego który został użyty do budowy tylnej części figury.

Do bodowy ramion wykorzystano min. tłoki silnikowe używane w silnikach typu diesel.

OGAR (Transformers zielony )

Duży zielono-szary robot o masywnej sylwetce i potężnej budowie ciała. Cała figura waży ok. 240 kg, wykonana została nową technologią. Jej ukończenie wymagało pracy czterech inżynierów i trwało prawie dwa miesiące. Do budowy nóg zostały użyte m.in. amortyzatory używane w wielkich maszynach budowlanych. Charakterystyczna broda i części korpusu to m.in. widoczne łańcuchy rowerowe.

 

TERMINATOR

Najwięcej pracy w wypadku tej figury poświęcił metaloplastyk, który z elementów blachy stworzył dokładną twarz maszyny. Do zrobienia karabinu użyto starych bezpieczników pełniących rolę pocisków.

 

 

MATRIX

Charakterystycznym elementem są macki. Warstwa wierzchnia to nic innego jak elementy wielkich odkurzaczy przemysłowych, które przypominają ramiona robota.Głowa powstała z części silnika koparki.

 

MARVIN

Największym wyzwaniem była głowa figury. Stworzenie idealnego kształtu wymagało najwięcej pracy. Do jej budowy wykorzystano duże arkuszy blachy odzyskanej z recyklingu.

 

SONY

Prosta i dość lekka figura. Twórca starał się, aby jak najlepiej oddawała charakter postaci filmowej.

 

STAR WARS

R2D2 – najmniejszy w kolekcji. Część korpusu to nic innego jak elementy pralki Frani, popularnej maszyny piorącej, znanej dawniej  z każdego polskiego domu. Figura została wyposażona w kółeczka, dzięki którym robot może się poruszać.

 

C3PO – w całości składa się z jednego elementu blachy, pomalowanej na charakterystyczny

złoty kolor.

DROID ­­– powstał ze zużytych części maszyn. Do zrobienia nóg użyto sporej ilości łańcucha rowerowego.

 

ŚCIGACZ – maszyna składa się z dospawanych do siebie elementów blachy metalowej. Trzon konstrukcji to praca spawacza, który stworzył niezwykle trwałą konstrukcję.

 

WALL-E

Mimo małego wzrostu całkowita waga figury to ponad 100 kg. Najcięższym elementem jest silnik dwupłatowca (samolotu), z którego powstał korpus robota.

 

# roboty

# maszyny

# wystawa SCI-FI

Jak dojechać?