Kolejkoland

Kolejkoland to jedyna ekspozycja kolejkowa w Polsce, gdzie całą rodziną można bawić się i uczyć przy pomocy makiet, po których jeżdżą miniatury prawdziwych pociągów. Można tu sterować koleją, zbudować własną trasę, a nawet przenieść się w czasie i poznać historię kolejnictwa. Przyprowadźcie swoje dzieci, a Kolejkoland zagwarantuje niezapomniane emocje w otoczeniu wspaniałych krajobrazów z serpentynami torowisk.

 

Największa wielopoziomowa makieta z krajobrazem alpejskim to swoiste dzieło sztuki, którego budowa trwała prawie 10 lat. To  górska zabudowa, wyjątkowe krajobrazy, bajkowe serpentyny torowisk i tysiące szczegółów, do tego liczne punkty świetlne i efekty dźwiękowe. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych makiet w Europie.

 

Mniejsze makiety wykonane zostały z podobną dokładnością i prezentują małe osady z towarzyszącymi im zabudowami przemysłowymi w których toczy się codzienne życie mieszkańców. Możecie też zobaczyć małe, ciche miasteczko z pierwszej połowy XX wieku z przyległą do niego zabytkową kopalnią węgla.

 

Wydarzenie odbędzie się na ponad 400 mkw. powierzchni, dając ogromną przestrzeń do wspaniałej zabawy i rozbudzenia wyobraźni.

 

Wszystkich miłośników pociągów, zarówno dzieci, jak i rodziców, zapraszamy na niezwykłą podróż do świata kolei Kolejkolandu.

 

Zapisy dla szkół i grup zorganizowanych info@kolejkoland.pl
lub +48 733 970 833

 

Wystawa czynna w godzinach 11:00 – 19:00poziom -1 przy fontannie. Wstęp bezpłatny.

Jak dojechać?