Czarujący Pekin

Jaki jest Pekin? Egzotyczny, tajemniczy, odległy i pełen kontrastów. Jest szansa, by go poznać. 26 sierpnia w Blue City odbędzie się wydarzenie, którego organizatorem jest Miejskie Biuro Kultury i Turystyki w Pekinie.

Historia Pekinu sięga 3 000 lat! Czym mogą się poszczycić wynalazcy kompasu, papieru i porcelany? Dlaczego warto zwiedzić Pekin? Trudno zliczyć atrakcje tego miasta. Pekin pełni funkcję stolicy i centrum politycznego Chin, ale jest również miejscem, gdzie nowoczesność przeplata się ze starą chińską tradycją. Podobnie będzie podczas wydarzenia „Czarujący Pekin”, którego uczestnicy będą mieli okazję poznać tradycyjną i współczesną kulturę Chin.

W programie wydarzenia znajduje się wiele atrakcji, a wśród nich m.in. pokazy tradycyjnych chińskich tańców i Kung Fu oraz warsztaty przygotowywania bogatych w symbolikę masek operowych. Ciekawi tradycyjnych chińskich strojów, będą mogli je obejrzeć, przymierzyć
i dowiedzieć się czym ubrania te się charakteryzują. Podczas eventu odbędzie się również pokaz ceremonii parzenia herbaty.

Nowoczesną atrakcją „Czarującego Pekinu” będzie „Beijing Virtual Reality Experience”, czyli wirtualne zwiedzanie Pekinu oraz wystawa fotografii o mieście, jego historii i współczesności.

Wydarzenie „Czarujący Pekin” rozpocznie się o godzinie 14:00. Zapraszamy!

  • atrakcje Pekinu
  • kultura Chin
  • zabytki i nowoczesność

Jak dojechać?