Komfort i bezpieczeństwo

Wszystkie sklepy i punkty usługowe w Blue City działają normalnie.

 

Lokale gastronomiczne są otwarte dla gości, z limitem 50% dostępnych miejsc. Otwarta jest tez strefa restauracyjna z miejscami do siedzenia na poziomie +2!

 

Klub fitness FIT/ONE, kino Helios, TEPfactor i Time Machine Golf 3D są otwarte. W lokalach obowiązują pewne ograniczenia.

 

W niedzielę 6 czerwca 2021 roku nastąpi otwarcie Sali Zabaw Inca Play, która jest do tego czasu zamknięta.

 

Obiekty handlowe muszą funkcjonować w „najwyższym poziomie sanitarnym”, obowiązują następujące restrykcje:

  • obowiązek używania rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk,
  • ograniczenie liczby osób przebywających w sklepach i punktach usługowych:
    • 1 osoba na 15 m2,
  • obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą masek.

Na powierzchniach wspólnych centrum handlowego obowiązuje szereg zasad, związanych z bezpieczeństwem, m.in:

  • bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej za pomocą masek;
  • zachowanie odstępów 1,5 metra między osobami;
  • unikanie skupisk ludzi;
  • zgromadzenia publiczne dozwolone do 5 osób;
  • unikanie dotykania rzeczy bez potrzeby.

W wejściu od ulicy Opaczewskiej znajduje okresowy się punkt sprzedaży maseczek. Obowiązuje nakaz używania masek do zasłaniania nosa i ust. Nie wolno używać szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

 

Centrum Handlowe Blue City jest otwarte dla Klientów w godzinach od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty oraz do godziny 20:00 w niedziele. Od 9:00 otwarty jest supermarket EUROSPAR i apteka. Obecnie niektóre lokale są otwarte w innym wymiarze godzin, ustalanym indywidualnie przez pracowników. Godziny otwarcia poszczególnych lokali mogą się dynamicznie zmieniać. Żeby zaplanować wizytę, sugerujemy skontaktować się bezpośrednio z lokalem.

 

W niedziele niehandlowe obowiązują dodatkowe ograniczenia handlu jak dotychczas.

 

Jakie środki przedsięwzięto przeciw zagrożeniu epidemiologicznemu w Blue City?

 

Uważnie obserwujemy rozwój wypadków i stosujemy się do wytycznych organów administracji państwowej i samorządowej. Na bieżąco monitorowane i wykonywane są zalecenia Ministerstwa Zdrowia i innych organów władzy państwowej. Wśród Najemców części handlowej i biurowej zostały rozniesione materiały informacyjne o profilaktyce i zapobieganiu zakażeniom oraz wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla placówek handlowych.

 

W toaletach w częściach wspólnych dostępne są środki czystości i umywalki z bieżącą wodą, dyspensery zawierają mydło antybakteryjne. Przy wejściach do Centrum i na poziomie +2 również umieszczono dyspensery zawierające środki odkażające. Personel serwisowy został wyposażony w maski i rękawiczki ochronne. Wszystkie toalety i wejścia do Blue City zostały zaopatrzone w informacje na temat obowiązujących zaleceń. Na ekranach i w systemie audio nadawane są odpowiednie komunikaty.

 

Wdrożono dodatkowe procedury i czynności, wchodzące w zakres pracy firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości na terenie Centrum. Toalety są sprzątane i dezynfekowane w ciągu dnia zgodnie z wytycznymi GIS. Dodatkowe działania to między innymi: dezynfekcja poręczy metalowych i poręczy schodów ruchomych, koszy na śmieci oraz lad sprzedażowych punktów gastronomicznych.

Dezynfekowane są automatyczne kasy  parkingowe na parkingu na poziomie -2. Dni wolne od handlu (niedziele) są wykorzystywane na dodatkowe prace czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wspólnych. Systemy wentylacyjne są ustawione na maksymalne wykorzystanie świeżego powietrza z zewnątrz.

Jak dojechać?

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach przeglądarki.
Czytaj więcej