Komfort i bezpieczeństwo

Od 28 marca 2022 zniesiony został obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie obiektów handlowych. Minister Zdrowia rekomenduje jednak, by z maseczek nie rezygnować. Wraz z rozwojem sytuacji epidemicznej decyzje mogą podlegać zmianom.

 

Wszystkie sklepy i punkty usługowe w Blue City działają normalnie. Nie obowiązują limity osób wynikające z obostrzeń epidemicznych.

 

Lokale gastronomiczne są otwarte dla gości. Otwarta jest tez strefa restauracyjna z miejscami do siedzenia na poziomie +2.

 

Sala Zabaw Inca Play, klub fitness FIT/ONE, kino Helios, TEPfactor i Time Machine Golf 3D są otwarte bez limitów.

 

W placówce Enel Med na poziomie +3 nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust za pomocą masek. W wejściu od ulicy Opaczewskiej znajduje automat ze sprzedażą maseczek.

 

Centrum Handlowe Blue City jest otwarte dla Klientów w godzinach od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty oraz do godziny 20:00 w niedziele. Od 9:00 otwarty jest supermarket EUROSPAR i apteka.

 

W niedziele niehandlowe obowiązują dodatkowe ograniczenia handlu jak dotychczas.

 

Jakie środki przedsięwzięto przeciw zagrożeniu epidemiologicznemu w Blue City?

 

Uważnie obserwujemy rozwój wypadków i stosujemy się do wytycznych organów administracji państwowej i samorządowej. Na bieżąco monitorowane i wykonywane są zalecenia Ministerstwa Zdrowia i innych organów władzy państwowej. Wśród Najemców części handlowej i biurowej zostały rozniesione materiały informacyjne o profilaktyce i zapobieganiu zakażeniom oraz wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla placówek handlowych.

 

W toaletach w częściach wspólnych dostępne są środki czystości i umywalki z bieżącą wodą, dyspensery zawierają mydło antybakteryjne. Przy wejściach do Centrum i na poziomie +2 również umieszczono dyspensery zawierające środki odkażające.

 

Wdrożono dodatkowe procedury i czynności, wchodzące w zakres pracy firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości na terenie Centrum. Toalety są sprzątane i dezynfekowane w ciągu dnia zgodnie z wytycznymi GIS. Dodatkowe działania to między innymi: dezynfekcja poręczy metalowych i poręczy schodów ruchomych, koszy na śmieci oraz lad sprzedażowych punktów gastronomicznych.

Dezynfekowane są automatyczne kasy  parkingowe na parkingu na poziomie -2. Dni wolne od handlu (niedziele) są wykorzystywane na dodatkowe prace czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wspólnych. Systemy wentylacyjne są ustawione na maksymalne wykorzystanie świeżego powietrza z zewnątrz.

 

Jak dojechać?

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach przeglądarki.
Czytaj więcej