Komfort i bezpieczeństwo

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów,  do 31 stycznia 2021 roku w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m.kw. obowiązuje zakaz handlu detalicznego. W galeriach mogą działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

 

Ponadto w obiektach takich obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej, z wyłączeniem usług: fryzjerskich, kosmetycznych, optycznych, medycznych, bankowych, pocztowych, polegających na wydawaniu i odbieraniu przesyłek, ubezpieczeniowych, naprawy pojazdów, myjni samochodowych, ślusarskich, szewskich, krawieckich, pralniczych oraz gastronomicznych polegających wyłącznie na przygotowywaniu żywności na wynos.

 

Zakazane jest prowadzenie handlu detalicznego lub działalności usługowej na wyspach handlowych.

 

Na stronie www.bluecity.pl oraz w mediach społecznościowych publikujemy listę lokali otwartych w Blue City.

 

Osoby przebywające w galeriach handlowych, sklepach oraz na targowiskach mają obowiązek nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk.

 

W sklepach i na pocztach może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 10 m.kw. w przypadku obiektów i placówek o powierzchni nie większej niż 100 m.kw. Z kolei w przypadku obiektów i placówek o powierzchni większej niż 100 m.kw. może przebywać jednocześnie 1 osoba na 15 m.kw.

 

Obowiązują także godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00 sklepy spożywcze, drogerie, apteki oraz poczty obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Godziny dla seniorów obowiązują również w tych miejscach w naszym Centrum, w dniach od poniedziałku do piątku.

 

Lokale gastronomiczne są zamknięte dla gości, sprzedaż może być realizowana tylko na wynos i w dostawie. Nie należy spożywać posiłków na powierzchniach wspólnych centrum handlowego.

 

Parki rozrywki, kino i kluby fitness pozostają zamknięte.

 

Utrzymany jest obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, również w obiektach handlowych lub usługowych. Obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

 

Na powierzchniach wspólnych centrum handlowego obowiązuje szereg zasad, związanych z bezpieczeństwem, m.in:

  • bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej;
  • zachowanie odstępów 2 metrów między ludźmi;
  • unikanie skupisk ludzi;
  • zgromadzenia publiczne dozwolone do 5 osób;
  • unikanie dotykania rzeczy bez potrzeby,
  • sklepu i lokale usługowe mają obowiązek zamieszczania w widocznym miejscu informacji o liczbie osób, które mogą przebywać jednocześnie na powierzchni sklepu lub lokalu.

W wejściu od ulicy Opaczewskiej znajduje się punkt sprzedaży maseczek i szatnia czynna w weekendy.

 

Centrum Handlowe Blue City jest otwarte dla Klientów w godzinach od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty oraz do godziny 20:00 w niedziele. Od 9:00 otwarty jest supermarket EUROSPAR i apteka. Obecnie niektóre lokale są otwarte w innym wymiarze godzin, ustalanym indywidualnie przez pracowników. Godziny otwarcia poszczególnych lokali mogą się dynamicznie zmieniać. Żeby zaplanować wizytę, sugerujemy skontaktować się bezpośrednio z lokalem.

 

W niedziele niehandlowe obowiązują dodatkowe ograniczenia handlu jak dotychczas.

 

Jakie środki przedsięwzięto przeciw zagrożeniu epidemiologicznemu w Blue City?

 

Uważnie obserwujemy rozwój wypadków i stosujemy się do wytycznych organów administracji państwowej i samorządowej. Na bieżąco monitorowane i wykonywane są zalecenia Ministerstwa Zdrowia i innych organów władzy państwowej. Wśród Najemców części handlowej i biurowej zostały rozniesione materiały informacyjne o profilaktyce i zapobieganiu zakażeniom oraz wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla placówek handlowych.

 

W części restauracyjnej wprowadzono organizacje stolików i dodatkowe działania dezynfekujące , zgodne z rządowymi wytycznymi w sprawie zapobiegania epidemii.

 

W toaletach w częściach wspólnych dostępne są środki czystości i umywalki z bieżącą wodą, dyspensery zawierają mydło antybakteryjne. Przy wejściach do Centrum i na poziomie +2 również umieszczono dyspensery zawierające środki odkażające. Personel serwisowy został wyposażony w maski i rękawiczki ochronne. Wszystkie toalety i wejścia do Blue City zostały zaopatrzone w informacje na temat obowiązujących zaleceń. Na ekranach i w systemie audio nadawane są odpowiednie komunikaty.

 

Wdrożono dodatkowe procedury i czynności, wchodzące w zakres pracy firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości na terenie Centrum. Toalety są sprzątane i dezynfekowane w ciągu dnia zgodnie z wytycznymi GIS. Dodatkowe działania to między innymi: dezynfekcja poręczy metalowych i poręczy schodów ruchomych, koszy na śmieci oraz lad sprzedażowych punktów gastronomicznych.

Dezynfekowane są automatyczne kasy  parkingowe na parkingu na poziomie -2. Dni wolne od handlu (niedziele) są wykorzystywane na dodatkowe prace czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wspólnych. Systemy wentylacyjne są ustawione na maksymalne wykorzystanie świeżego powietrza z zewnątrz.

 

Jak dojechać?

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach przeglądarki.
Czytaj więcej