Promocja

KOLEKCJA LIMITOWANA W/L 2023 SOLAR X STAROWIEYSKI

Modele wchodzące w skład kolekcji limitowanej SOLAR x STAROWIEYSKI  kreślą obraz niezwykle spójny, choć niepozbawiony kontrastów. Utrzymane w bardzo wąskiej gamie kolorystycznej: dominuje czerń, biel, kamień i beż połączone z cynamonem. Czarno – białe, surowe i wyraziste propozycje przedstawiają wizerunek kobiety silnej i nowoczesnej. Wśród propozycji projektantek szczególną uwagę zwraca długa marynarka o męskim kroju z wyjątkową podszewką, zestawiona z białą koszulą o widocznych rozcięciach. Nie brakuje nowoczesnych rozwiązań jak kimonowe formy, dekolty odsłaniająca plecy, gorset czy spektakularna, biała overseziowa koszula z mankietami i miejscem na spinki, które są częścią kolekcji.

Druga część kolekcji to len w swojej najlepszej, najszlachetniejszej postaci: szerokie spodnie, długi jednorzędowy płaszcz z paskiem, komplet: koszula i spodnie z printem nawiązującym do kreski F. Starowieyskiego. Ta odsłona kolekcji limitowanej – to wizja kobiety bardzo sensualnej i naturalnej.

Tym co w szczególny sposób odróżnię tę kolekcję od innych to oryginalne detale nawiązujące wprost, lecz subtelnie do inspiracyjnej pracy Nimfy umierających drzew. Dzieło Starowieyskiego pojawia się w wielu miejscach kolekcji – czasami całościowo a czasami fragmentarycznie. Przeskalowany, abstrakcyjny nadruk na tkaninie, układ postaci kobiecej na apaszce i podszewce, minimalistyczny elementy w postaci naszywek na koszuli czy płaszczu, i subtelne hafty na kołnierzyku koszuli to nawiązanie wprost do elementów obrazu. Z kolei charakterystyczne dla pracy nieregularne linie przeniesiono również na dwukolorowy żakard, finezyjne frędzle i  luźne sploty modeli z dzianiny.

Kolekcja limitowana SOLAR w/l 2023 jest wyrazem naszych czasów: to hybryda mody i sztuki, która suwerennie przechwytuje kreskę i motywy Starowieyskiego, by wykreować z nich unikatowy fenomen.  „Nimfy umierających drzew” – mimo sugestii umierania zawartej w tytule – tętnią witalnością i siłą. To właśnie te cechy przeniknęły do kolekcji SOLAR, emanując z każdego jej detalu: printów, naszywek, kołnierzyków, kolorów, szwów, szpil, broszek. To ubrania dla ciała i duszy, które stają się drugą skórą, łącząc artystyczność i bezpretensjonalną naturalność.
  • Odzież,

Jak dojechać?

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach przeglądarki.
Czytaj więcej